יצירת קשר

מעוניינים בפינוי פסולת? השאירו פרטים או התקשרו: 050-9695722

דחסן אשפה

זקוקים לפתרון דחיסת פסולת כמו דחסנית או דחסן אשפה? ב”פינוי פסולת“ נוכל למכור או להשכיר לכם מגוון רחב של דחסנים בהתאם לצורך שלכם. השאירו פרטים או התקשרו! 050-9695722

השאירו פרטים

וניצור איתכם קשר בהקדם.

השכרת דחסניות אשפה

כמויות הפסולת שנוצרות בישראל הן עצומות ואחת הבעיות שנגרמות עקב כך מתבטאת בצורך במכולות ענקיות או צי גדול של משאיות וכלי רכב אחרים שיובילו את כל האשפה הזו לאתרי הטמנה חוקיים על מנת שמירה על איכות הסביבה.

למרבה הצער, בישראל כמו בישראל לא חסרים גם אתרי הטמנה פיראטים שהרשויות להגנת הסביבה שמות עליהן עין ומטילות קנסות גבוהים על מי שמשתמש בהם (גם אם הוא רק מעבד את הפסולת ולא אחראי להוביל אותה…).

אחת הדרכים לפתור את הבעיות האלו היא שכירת דחסן אשפה. הדחסן הוא כלי דחיסה שמשתמש בלחץ הידרואלי או מכני על מנת להקטין את נפח האשפה. משתמשים בדחסנים הן בבניינים משותפים, בעסקים בכל הסוגים וכמובן במפעלים ואתרים אחרים שמייצרים הרבה מאוד פסולת. שימוש בדחסני האשפה שלנו יכול לחסוך בעלויות ולהגדיל את היעילות בשטח.

אגב, סביר להניח שבחלק מהמקומות תתקלו בביטוי דחסן אשפה ובחלק מהמקומות יהיה מדובר על דחסניות אשפה. האקדמיה ללשון עברית מאשרת את שני השימושים בזכר ונקבה ושניהם הם תרגום של המילה Compactor… בקיצור, דחסנית אשפה היא לא גרסה קטנה של הדחסן…

השאירו פרטים

וניצור איתכם קשר בהקדם.

עד כמה דחסן אשפה הוא אפקטיבי?

ישנם מספר סוגים שונים של דחסנים שתכף נגיע אליהם, אבל הדחסנים הכי אפקטיביים יכולים להגיע גם ליחס דחיסה של 1:20! יש דחסנים שיש להם תא צמוד לדחיסת הפסולת ולעומת זאת יש דחסנים שמתחברים למערכת פינוי הפסולת שכבר קיימת בבניין.

בכל מקרה, חשוב לקחת בחשבון כי דחסני אשפה אוטומטים שחוסכים בזמן דורשים חיבור קבוע לחשמל ולכן במפעלים גדולים תמיד כדאי שיהיה גיבוי בצורת גנרטור על מנת שהדחיסה לא תפסיק באמצע.

ראו גם: פינוי פסולת בניין

דחסניות אשפה לדוגמה

מכולה/דחסניות אשפה

אילו סוגי דחסנים קיימים?

דחסניות אשפה לרוב מגיעיות בפנחים הבאים:

  • 12 קוב
  • 14 קוב
ישנם מגוון סוגים שונים של דחסניות אשפה:

דחסן נתיק כפול – הדחסן הזה מורכב מתא דחיסה ושני תאים חיצונים ("קסטות"). אחד לאשפה רטובה ואחד לאשפה יבשה. לאחר הדחיסה הפסולת הדחוסה עוברת לתאים החיצונים אותם אפשר להעביר לרכב השינוע.

דחסן נתיק חד תאי – אותו עיקרון של הדחסן הנתיק, רק שכאן יש רק קסטה אחת ולכן לא מתבצעת הפרדת פסולת.

דחסן משולב חד או דו תאי – אלו הם שני סוגים של דחסנים שמתחברים למערכת הפסולת הקיימת בבניין. כמו עם הדחסן הנתיק, יש גרסה אחת ללא הפרדת פסולת וגרסה אחת עם הפרדת פסולת.

דחסן "מקטין אשפה" – הדחסן מחובר ישירות לפח בחדר אשפה ולאחר מכן אפשר לשנע אותו בקלות אל מחוץ לחדר האשפה.

דחסן מיני – מתאים למקומות בהם אין אפשרות להתקין דחסן כפול או כאשר מדובר בפסולת רטובה. אפשר לראות אותו ליד מיני מרקטים או רשתות שיווק.

מעבר לכך יש דחסנים שמיועדים לסוגים שונים של פסולת כגון ניילונים, קרטונים ואפילו חביות (למרות שבדרך כלל אין מקום ליותר מחבית אחת).

דחיסת פסולת על ידי דחסן אשפה

בחירת דחסניות אשפה לפי נתונים טכניים

יש דחסנים עם עוצמות דחיסה שונות על פי משקל הפסולת. בקצה אחד של הסקאלה אפשר למצוא דחסן קטן של  3 טון במשקל של בערך 600 קילו. בקצה השני של הסקאלה אפשר למצוא דחסן תעשייתי ענק שמגיע לעוצמת דחיסה של 50 טון ומשקל של 2 טונות!

2.דחסני אשפה חזקים יותר בדרך כלל גם יוכלו לחזור על פעולת הדחיסה מהר יותר.

3.חשוב לשים לב לגודל הפתח והמידות של תא הדחיסה ותא האשפה (אם ישנו).

4.ישנן גם חברות שמודדות את נפח מכלי הדחיסה על פי ליטר או מ"ק מעוקב (1 ממ"ק = 1000 ליטר).

5.לעיתים יהיו רשומים שני נפחים: אחד של המדחס כולל הקירות החיצוניים ואחד של תא הדחיסה הפנימי ("באלה").

לפני שקונים או משכירים דחסן אשפה

1.הבינו מהם הצרכים שלכם, לא הצרכים של החברה שמוכרת לכם את הדחסן. חלק מהחברות מייצרות את הדחסנים בעצמן וחלק קונות אותן ומוכרות הלאה. השימוש בדחסני האשפה שלנו יחסוך לכם עלויות משמעותיות לעומת מכולה לפינוי פסולת שמחייבת פינוי בכל פעם שהיא מתמלאת.

2.וודאו שאתם מבינים כיצד מנגנון הדחיסה עובד, איך קושרים את התוצר הדחוס באמצעות רצועות פלסטיק (או אמצעים אחרים) ואת כל הוראות הבטיחות. לדוגמה, בחלק מהדגמים המנגנון שמשחרר את התא מופעל בשתי ידיים על מנת שלא ילחץ בטעות.

3.וודאו שיש לכם מקום להניח בו דחסן אשפה בצורה בטוחה, אל תחסמו אותו עם פחים או מכשירים אחרים ללא צורך.

4.אם אתם עובדים עם קיבולת גדולה של פסולת, שימו גם אותה דחוסה בצורה מסודרת על מנת שלא ליצור מפגע תברואתי. אשפה יכולה למשוך חריקים ומזיקים גם כאשר היא דחוסה.

דחסניות אשפה
דחסניות אשפה

מה היה לנו עד עכשיו?

אודות כותב המאמר מאור

מומחה בפתרון בעיות ובפינוי פסולת במגוון רחב של שירותים בכל רחבי הארץ. כבר מעל 35 שנים שאנו מתעסקים בפינוי פסולת, המוטו שמוביל אותנו הוא "שירות אופטימלי במחיר מינימאלי", צרו עימנו קשר עוד היום לקבלת פרטים :)

שלח הודעה
שלח ווצאפ :)
היי כאן הווצאפ שלנו.
יש לך שאלה על פינוי פסולת?
נשמח לענות :)