יצירת קשר

מעוניינים בפינוי פסולת? השאירו פרטים או התקשרו: 050-9695722

פינוי פסולת מתכת

זקוקים לפינוי פסולת מתכת איכותי ומהיר? פנו אל "פינוי פסולת" ונשמח לספק לכם שירותי פינוי פסולת מקצועיים ומעל הכול בטוחים.

השאירו פרטים

וניצור איתכם קשר בהקדם.

מתכת היא אחד החומרים היותר מבוקשים וגניבת מתכות (ולא רק בצורת פסולת) היא למרבה הצער עברה נפוצה למדי בארצנו. לכן כשמדובר על פינוי מתכת, יש חשיבות מכרעת לכך שכל התהליך יעשה כמו שצריך ובצורה מסודרת.

כאנשים פרטיים, אנחנו מחויבים להפריד פסולת קטנה ממתכת אל פח הפסולת היבשה, סוללות אל פחים מיוחדים ומכשירי חשמל גדולים אל מרכזי פינוי פסולת אלקטרונית (במקרים מסוימים בהם לא ניתן לפנות את הציוד בשל גודלו כגון מכונות כביסה, מקררים וכו', מוסרים את הציוד הישן לחברה ממנה קנינו את הציוד החדש).

אבל מה עם עסקים גדולים ומפעלים שמייצרים טונות רבות של פסולת מתכת? שלא להזכיר קבלני בנייה ושיפוצים שמשאירים אחריהם כמויות גדולות של עמודי פלדה וצינורות…

על פי "החוק והתקנות לטיפול בציוד אלקטרוני חשמלי ובסוללות"  לא ניתן למכור את הפסולת הלאה, אלא יש ליצור קשר עם קבלן לפינוי הפסולת. הספק לא יכול לדרוש תשלום נוסף מעבר לעלות פינוי מתכת.

מלבד זאת, אין לערבב בין פסולת לבין ציוד תקין שעדיין עובד.

לבסוף, ואולי הכי חשוב: בעיקרו של דבר אסור להטמין פסולת מתכת בישראל, אלא היא מיועדת כולה למחזור. רוב המחזור מתבצע במפעלים שעושים בעצמם שימוש במתכת הממוחזרת ומתקנים של חברות פרטיות.

פינוי מתכת
פינוי מתכת

איך לאחסן שאריות מתכת לפני פינוי?

בשל תופעת הגנבות הרבות, חשוב לשים את פסולת המתכת במקום מאובטח ולעשות את כל המאמצים על מנת להגן עליה מפני פריצות. המקום חייב להיות אטום מפני גשמים ורוחות למניעת זיהום טבע שיכול להיווצר ממגע המתכת עם המים ויצירת קורוזיה.

כיצד ממיינים וממחזרים פסולת מתכת?

מתכות ניתן למיין לכאלו שכוללות ברזל ולאלו שלא כוללות ברזל. מתכות שכוללות ברזל הן ברזל פלדה ופח. מתכות שאינן כוללות ברזל הן לרוב אלומיניום, נחושת ועופרת, אך ישנן גם מתכות אחרות.

במקרה ומדובר במתכות צבועות או כאלו שדבוקים אליהן חומרים אחרים, לאחר תהליך של פינוי פסולת מתכת, מנקים אותן באמצעות תהליכים כימים. תהליכים אלו יעילים גם לצורך ההפרדה.

כאשר רוצים להפריד ממתכות אחרות במקרים בהם כל הפסולת היבשה נזרקת לפח אחד ולא מדובר בפסולת שטוחה, עושים שימוש במעין מגנט בצורת גלגלת אשר מושך את הפסולת ממתכת כלפי מעלה. מגנטים יכולים להיות יעילים גם במיון פסולת מתכת מסוגים שונים מכיוון שלכל מתכת יש משקל שונה

סוגי מתכות והשימושים שלהן

מתכת
יתרונות
למה היא מתאימה
אלומיניום
מתכת קלה, עמידה בפני קורוזיה ומוליכה חשמל מצוין
רכבים, אריזות וכלי מטבח
מגנזיום
הקלה ביותר, עמידה בפני קורוזיה
ציוד ספורט ואלקטרוניקה
טיטניום
מתכת כבדה, עמידה בפני קורוזיה, צפיפות נמוכה
ציוד רפואי ותכשיטים
פלדה
עמידה וזולה
בניין, תשתיות ,כלי רכב ומכונות גדולות
נחושת
מוליכה חשמל וגם חום, עמידה בפני קורוזיה
חיווט חשמלי, צנרת, כלי בישול
עופרת
צפיפות גבוהה ועמידות בפני קרינה
מצברים, כלי נשק ואביזרים כנגד קרינה (לדוגמה, בתעשיית הבריאות)
זהב
עמידה בפני קורוזיה
תכשיטים, בנוסף משמשת לייצור מטבעות וגם ציוד אלקטרוני
כסף
מוליך חום וחשמל, בעל תכונות אנטי בקטריאליות
תכשיטים כלי אוכל וכמובן, ציוד רפואי לחיטוי

הבית שלכם לפינוי מתכות

אחרי שהבנתם מדוע כל כך חשוב לפנות פסולת מתכת ואיך עושים בה שימוש חוזר מלא, הגיע הזמן להיפטר מכל המתכת שיש אצלכם. התקשרו אלינו לטלפון 050-9695722 או שלחו הודעת Whatsapp ונתחיל לעשות סדר…

מה היה לנו עד עכשיו?

אודות כותב המאמר מאור

מומחה בפתרון בעיות ובפינוי פסולת במגוון רחב של שירותים בכל רחבי הארץ. כבר מעל 35 שנים שאנו מתעסקים בפינוי פסולת, המוטו שמוביל אותנו הוא "שירות אופטימלי במחיר מינימאלי", צרו עימנו קשר עוד היום לקבלת פרטים :)

שלח הודעה
שלח ווצאפ :)
היי כאן הווצאפ שלנו.
יש לך שאלה על פינוי פסולת?
נשמח לענות :)