יצירת קשר

מעוניינים בפינוי פסולת? השאירו פרטים או התקשרו: 050-9695722

פינוי זכוכית

זקוקים לשירותי פינוי זכוכית? רוצים לעשות את זה באופן בטוח וחוקי בלי להסתכן בקנסות? פנו אל "פינוי פסולת" ונספק לכם את השירות המהיר והטוב ביותר.

צריכים פינוי זכוכית? התקשרו: 050-9695722 או השאירו פרטים למטה!

השאירו פרטים

וניצור איתכם קשר בהקדם.

זכוכית היא אחד החומרים השימושיים ביותר שיצר האדם. ישנם סוגים שונים של זכוכיות שעשויות מחומרי בסיס מעט שונים, אך החומרים הנפוצים ביותר הם חול, סודה וגיר. במהלך ההיסטוריה יצרו בני האדם זכוכיות בצורות שונות והיו אף אירועים סביבתיים שגרמו ליצירת זכוכית באופן טבעי: התנגשות מטאורים בכדור הארץ ובאופן מפתיע גם התפרצויות של הרי געש.

פינוי זכוכית

מדוע אי אפשר להטמין פסולת זכוכית?

כשאנחנו מדברים על פינוי זכוכית, הרי ש"השלם עולה על סך חלקיו", אבל בצורה מעט אחרת מכפי שאתם אולי חושבים. למה אנחנו מתכוונים?

למרות שהזכוכית כשלעצמה היא חומר טבעי, היא לא מתכלה מעצמה ולכן תופסת נפח בקרקע (אך בניגוד לחומרים אחרים כמו מתכת, לא מזהמת אותה או את מי התהום).

בנוסף לכך, העיבוד הראשוני שלה דורש אנרגיה רבה עם כל המשתמע מכך (כגון זיהום אוויר). תהליך המחזור לעומת זאת דורש פחות אנרגיה, מזהם פחות, וניתן למחזר גם זכוכית שכבר מוחזרה בעבר.

מכל הסיבות האלו, בישראל קיים איסור ברור להטמין זכוכית ולפנות אותה לאתרי פינוי זכוכית לא חוקיים.

איך מפנים פסולת זכוכית?

אז איך בכל זאת מבצעים פינוי זכוכית? אם מדובר על אשפה ביתית כמו למשל בקבוקי זכוכית, זורקים אותה בפחים סגולים מיוחדים עם פתח מיוחד שמונע פציעה של הידיים. חומרים אחרים כמו למשל פקקי מתכת יש לזרוק בנפרד.

אם מדובר על מקומות שצריכים להיפטר מזכוכיות בכמויות גדולות, מעמיסים את הפסולת על משאיות גדולות ומפנים אותם ישירות למפעלי מחזור. מקומות כאלו יכולים להיות למשל מפעלי זכוכית, בתי מלאכה של זגגים ואפיל מוסכים.

ראו בנוסף: פינוי פסולת למפעלים

מחזור זכוכית: דוגמה למחזור של זכוכית בקבוקים

בשלב הראשון מפנים את הפחים בהם נמצאת הזכוכית למשאית עם כף גדולה. בדרך כלל נשארות שאריות זכוכית על הרצפה, אותן מפנים בזהירות למכולה מתאימה.

צוות ממוצע יכול לבצע פינוי זכוכית של עד 12 ק"ג ביום. משאית הפינוי אינה מפנה את הזכוכית ישירות למכונות המחזור, אלא לערמה גדולה מאוד שנאספת במהלך כל השבוע. לאחר מכן מתבצע סינון והפרדה של הזכוכית מחומרים אחרים, כשהיא נאספת לתוך שקים מיוחדים גדולים.

בסופו של דבר שקים אלו מועברים על ידי רובוטים ותהליך המחזור מתחיל בפועל: את הזכוכית מרסקים לחלקיקים קטנים המכונים גם בשם "קורצ'ה".

 

 

הזכוכית מהבקבוקים המקוריים מותכת על פי צבעה בטמפרטורה גבוהה במיוחד של 1,500 מעלות צלזיוס ולאחר מכן נוצרת מעין זכוכית נוזלית אותה יוצקים עבור המוצרים החדשים שרוצים ליצור (לדוגמה, בקבוק בירה ירוק או בקבוק קולה שקוף…).

התוצר הסופי עובר טיפול כנגד שריטות ועיבודים נוספים המחזקים את עמידותו (אחרת היה קל מאוד להיפצע מהזכוכית אפילו בלי לזרוק אותה על הרצפה…). מדי פעם נערכת בדיקת איכות על מנת לוודא שהתהליך מתבצע כפי שצריך.

מה עוד ניתן ליצור מהקורצ'ה?

יש לא מעט דברים שאפשר לעשות עם קורצ'ה ממוחזרת: מלבד בקבוקים ניתן גם לייצר כלי זכוכית ביתיים ואפילו למלא בטון ותערובות מלט. אפשר גם למחזר אותה חזרה לחול זכוכית או נייר זכוכית.

למה לבחור דווקא ב"פינוי פסולת"?

אנחנו ב"פינוי פסולת" מפנים את כל סוגי הפסולת כבר 35 שנה! עם 10 אנשי צוות מנוסים, פינינו עד היום לא פחות מ-5,000 טונות פסולת, והספירה עוד נמשכת… מלבד פינוי זכוכית אנחנו מפנים גם מתכת, פסולת בניין, עץ, מכולות לפינוי פסולת ועוד. אנחנו יודעים לתת עבודה. פנו אלינו עוד היום ונציע לכם את התמורה הטובה ביותר לכסף שתקבלו בשוק.

מה היה לנו עד עכשיו?

אודות כותב המאמר מאור

מומחה בפתרון בעיות ובפינוי פסולת במגוון רחב של שירותים בכל רחבי הארץ. כבר מעל 35 שנים שאנו מתעסקים בפינוי פסולת, המוטו שמוביל אותנו הוא "שירות אופטימלי במחיר מינימאלי", צרו עימנו קשר עוד היום לקבלת פרטים :)

שלח הודעה
שלח ווצאפ :)
היי כאן הווצאפ שלנו.
יש לך שאלה על פינוי פסולת?
נשמח לענות :)